Bitcoin рударска машина кутија Нерѓосувачки челик 303

Краток опис:


 • Производ: Нерѓосувачки челик 303 лим Bitcoin рударска машина кутија
 • Материјал: Цинк чинија од нерѓосувачки челик 303 во боја
 • Процеси: Ласерско сечење, свиткување, навртување
 • Завршна обработка на површината: Боја позлатена и црна во прав
 • Индустрија: Блокчејн финансиска индустрија
 • Квантитет: 1-1000 парчиња
 • Детали за производот

  Тагови на производи

  За производот

  Ова е компјутерска кутија за машини за рударство Bitcoin, овие компјутери се користеа за да заработат Bitcoin. Овој тип на компјутер генерално има професионален чип за рударство и обично работи со инсталирање на голем број графички картички, што троши многу енергија. Компјутерот го презема софтверот за рударство и потоа работи одреден алгоритам. По комуникацијата со далечинскиот сервер, може да се добијат соодветните биткоини. Ова е еден од начините за добивање биткоини.

  Прилагодено Стегач за PEI CNC Пластика Делови за Eлектомеханички Eиспорака

  Материјал Цинк чинија од нерѓосувачки челик 303 во боја
  Површински третман Боја позлатена и црна во прав
  Обработка на производството Ласерско сечење, свиткување, навртување
  Индустријата Блокчејн финансиска индустрија
  Толеранција +/- 0,01мм
  Формат на цртање jpg / pdf / dxf / dwg / step / stp / igs / x_t / prt итн.
  Обезбедување квалитет - Инспекција на суровини: Проверете ја суровината пред да прифатите и складирате.
  -Интернет-инспекција: техничарите прават само-проверка за сите делови и КК проверка на самото место за време на производството.
  - Конечна инспекција: КК 100% го проверува готовиот производ пред да се испрати.
  MOQ 1 парчиња
  Примерок времетраење Заеднички производи 1-10 дена по добиеното цртање и плаќање
  Испорака и испорака Со експрес или со воздух според барањата на клиентите

  Детални фотографии од ова Биткоин Mининг Mболи Bвол:

  Bitcoin computer box
  Bitcoin Mining Machine Box
  oil pressing
  SUS303 sheet metal box

  Процеси на изработка на лимови:

  Ласерско сечење: дебелина на листот: 0,2-6мм (во зависност од материјалот)

  Притисок на маслото

  Притискање занитвам

  Свиткување: дебелина на листот: 0,2-6мм (во зависност од материјалот)

  Завршна обработка на заварување

  Детални фотографии од ова Биткоин Mининг Mболи Bвол:

  Преса за масло:

  oil pressing

  Свиткување:

  bending

  Ласерско сечење:

  laser cutting

  Достапни материјали за изработка на лимови

  Челик: S235, S355

  Нерѓосувачки челик: SS304 (Л), SS316 (Л)

  Алуминиум: Al5052, Al5083, Ал 6061, Al6082  Ако ви треба материјал што не е наведен, контактирајте со нашиот стручен тим за да разговарате за вашите барања. Ве молиме контактирајте info@bxdmachining.com

  Изберете BXD и ние успешно ќе го испорачаме вашиот лим проект навреме, по спецификација и без дополнителни компликации. Услугата за изработка на лимови BXD е ваша единствена продавница за изработка на метални прототипови, сопствени склопови, делови од лимови со низок и висок обем за неколку часа.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја