• 01

  CNC обработка

  Услуги за обработка на ЦПУ (3-, 4- и 5-оски) за производство на делови со висока прецизност со мал волумен.

 • 02

  ЦПУ глодање

  Нашиот асортиман на услуги за глодање со ЦПУ може да обезбеди прецизни делови за вашиот проект.

 • 03

  ЦПУ вртење

  Нашиот широк асортиман на CNC стругови и центри за вртење ќе ви овозможи да произведувате посложени свртени делови.

 • 04

  ИЗРАБОТКА НА ЛИМ

  Услуги вклучувајќи ласерско сечење, удирање, виткање, притискање на нитни и заварување, итн.

НАШИТЕ УСЛУГИ

ЦПУ делови за обработка

Зошто да не изберете нас

 • Над 10 години искуство

  BXD од 2010 година, нашите инженери обезбедуваат услуги за CNC обработка повеќе од 10 години и имаат стекнато богато искуство од многу претходни проекти, можеме да се справиме со сложени и прецизни делови без проблем.

 • Брзи повратни информации, навремена испорака

  Во просек ги враќаме понудите во рок од 24 часа, деловите се испорачуваат во рок од 7 дена или помалку, а имаме 99% навремена испорака и стапка на квалитет.

 • Комплетна опрема, едношалтерско решение

  BXD има комплетна опрема и за производство и за тестирање.Ние ќе ви обезбедиме едношалтерски услуги за обработка од суровини до финални производи.

 • Нашата фабрика е ISO9001:2005 сертифициран производител на висококвалитетни производиНашата фабрика е ISO9001:2005 сертифициран производител на висококвалитетни производи

  Сертифициран ISO9001:2005

  Нашата фабрика е ISO9001:2005 сертифициран производител на висококвалитетни производи

 • Следиме строги процеси за вашите делови секогаш да ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет.Следиме строги процеси за вашите делови секогаш да ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет.

  Обезбедување на квалитет

  Следиме строги процеси за вашите делови секогаш да ги исполнуваат највисоките стандарди за квалитет.

 • Ние обезбедуваме заштита на вашата IP адресаНие обезбедуваме заштита на вашата IP адреса

  Заштита на IP

  Ние обезбедуваме заштита на вашата IP адреса

Нашиот блог

 • Прототип на автомобил за машинска CNC со пет оски

  Прототип на автомобил со пет оски CNC машинска машина Пет оски CNC е машина за обработка и производство, која е понапредна од CNC машините со три оски и CNC со четири оски и има многу повеќе функции за обработка.CNC со пет оски може да процесира поврзување, што има уникатни предности за некои производи кои ...

 • Како да имате корист од обликувањето на пластика со мал волумен?Што е обликување со инјектирање?

  Кога станува збор за обликување на пластика, прво помислуваме на калапи со инјектирање, околу 80% од пластичните производи во секојдневниот живот се обликување со инјектирање.Калапот со вбризгување е употреба на машина за вбризгување, со употреба на алуминиумски калапи или челични калапи за производство, калапот се состои од јадро и кави...

 • Прецизна CNC обработка за обработка на медицински уреди!

  Прво, треба да ја изберете соодветната програма за обработка на медицински помагала која ќе ви помогне да креирате висококвалитетни производи.Еден од најпрецизните достапни методи е CNC обработката.Во овој тип на производствен процес, компјутерскиот софтвер кој е програмиран ќе ја одредува работата на ...

 • Кои се ЦПУ алуминиумските делови?

  Алуминиумот е еден од најчесто користените материјали за обработка поради неговите одлични механички својства.Некои од овие карактеристики вклучуваат мекост, достапност, издржливост и неговата способност да се спротивстави на корозија.Прецизно обработените CNC алуминиумски делови станаа вообичаени во последниве години, особено...

 • Како CNC обработката прави медицински делови?

  Најчестите типови на машини кои се користат во производството на медицински делови вклучуваат CNC глодање, летва, дупчење и компјутеризирано глодање.Медицинските делови обработени во CNC генерално се поделени на процеси според принципот на процесна концентрација.Методите на поделба се ...

Со кого работиме

 • ACM
 • Џенруи
 • МКС-ЕСИ
 • YH_логото